Home / Sport / Gooooool!!!

Gooooool!!!

nowak

VI Elbląski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku. Turniej odbył się jeszcze w listopadzie 2016 r. Impreza od kilku lat gromadzi przedstawicieli zawodów prawniczych z całej Polski, chętnych do spotkania i rywalizacji na boisku.

20161105_091810

Reprezentanci i kibice ORA Łódź licznie stawili się do popularnego prawniczego wydarzenia. Barw drużyny łódzkich adwokatów bronili: Arkadiusz Wróblewski, Jakub Goździkowski, Jakub Czarnecki, Krzysztof Łudzik, Marcin Kostwiński, Piotr Kozłowski, Adrian Legęncki, Filip Nowak; aplikanci: Dawid Juśkiewicz, Sebastian Głogowski oraz Piotr Modro.

Wobec wylosowania grupy z bardzo silnymi drużynami ORA Warszawa, ORA Gdańsk i Nike Warszawa, nasi zawodnicy wyszli na inaugurujące turniej spotkanie z Nike Warszawa w pełni skoncentrowani. W zaciętym pojedynku zwyciężyli kolegów z Warszawy 2 : 1.

W kolejnym starciu drużyna ORA Łódź, mimo wyrównanego meczu, pechowo przegrała z drużyną ORA Warszawa 2 : 0. Stało się jasne, że do wejścia do dalszej rundy niezbędne będzie zwycięstwo w ostatnim pojedynku fazy grupowej z faworytami turnieju – drużyną
ORA Gdańsk.

Ambicja reprezentantów Izby Łódzkiej dała znać od początku spotkania. Drużyna szybko wyszła na prowadzenie, a po kilku minutach meczu wynik ustalony był na poziomie 3 : 1. Nasi reprezentanci w pełni go kontrolowali, marnując jednak kolejne cztery sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Niestety, stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane okazje się mszczą. Mimo zdecydowanej przewagi na boisku naszej drużynie zabrakło szczęścia. Na osiem sekund przed końcem meczu drużynie ORA Gdańsk udało się doprowadzić do wyrównania. Wynik 3 : 3 oznaczał zwolnienie rywalom miejsca w półfinale. Należy jednak pogratulować naszej drużynie ambicji.

Ostatecznie turniej wygrała drużyna gospodarzy – Temida Elbląg. Drugie miejsce zajął zespół ORA Warszawa, zaś trzecia lokata przypadła drużynie ORA Toruń. Mamy nadzieję, że również w tym roku Okręgowa Izba Adwokacka w Gdańsku zorganizuje turniej.